Süt Ve Besi Çiftliği Kurmada Kolaylık

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) süt ve besi çiftlikleri için verilecek hibe destekleri için kırsal alanda olma şartını kaldırdı. YAZININ DEVAMINI OKU »

IPARD 2012 AB Kırsal Kalkınma Hibeleri

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yürütülmekte olan IPARD Tarımsal Hibe desteklerinin 6. etap başvuruları 9 Temmuz 2012’de sona erecektir. Program kapsamında projelere 1.000.000 Euro‘ya kadar hibe destekleri verilmektedir.Program kapsamında toplam 124 Milyon Euro‘luk kaynağın tarımsal işletmelere ve kooperatiflere hibe desteği olarak verilmesi öngörülmüştür.

Program kapsamında desteklenecek sektörler ve işletmeler aşağıda yer almaktadır: YAZININ DEVAMINI OKU »

Bolacalı Keçi Irkı Türkiyenin Yenı Keçi Irkı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Memiş Bolacalı ve beş kişilik araştırma grubu tarafından yaklaşık bir yıl önce kıl keçisi ve boer melezi keçilerin çeşitli verim özelliklerinin araştırılması konulu proje hazırlandı.
YAZININ DEVAMINI OKU »

Besi Sığırı İthalatında Ahır Kapasitesi Düşürüldü

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Kasaplık ve Besilik Sığır Cinsi Hayvanların İthalatında Kontrol Belgesi Alınabilmesi İçin, En Az 50 Baş Besi Sığırı Kapasiteli Olması Yeterli Olacak.

YAZININ DEVAMINI OKU »

Tübitak Destekledi, Midye Boy Attı

SİNOP Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, TÜBİTAK tarafından desteklenen “Açık denizde midye yetiştiriciliği” projesini gerçekleştirdi. Dünyada yeni denenmekte olan ve Türkiye’de bugüne kadar yapılmadığı için önem kazanan projenin 165 bin TL’ye malolacağını söyleyen öğretim üyesi Prof.Dr.Sedat Karayücel, “Balık yetiştiriciliğinin dışında yetiştiricilik potansiyeli en yüksek türlerden biri olan midyeleri, Karadeniz’de iki yılda 6 santimlik pazar boyuna ulaştırdık” dedi. YAZININ DEVAMINI OKU »

Avrupa Birliği Hibeleri Ve Hibe Alan İller

Biraz parası veya projesi olan herkesin hayalinde Avrupa Birliği hibelerinden yararlanmak var.
Hibeler konusunda ne yazık ki, güvenilir, sağlıklı, doğru bilgiye ulaşmak kolay değil. Büyük
bir bilgi kirliliği var. Bu ortamdan yararlanan kimi uyanıklar elde çanta Anadolu’daki
girişimcileri Avrupa Birliği hibesi alma vaadi ile dolandırıyor. YAZININ DEVAMINI OKU »

Konya Şeker Tosunbank Projesi

 

Konya Şeker tarafından hazırlanan bir proje çerçevesinde, bir çatı altında yetiştirilecek büyükbaş hayvanlardan bilimsel yöntemlerle yüksek et veriminin alınması planlanıyor
PANKOBİRLİK Genel Başkanı, Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, yaptığı açıklamada, daha verimli hayvancılık yapılması için hayata geçirdikleri ve Türkiye`de ilk olan “Dana Kreşi“ projesinin 2006 yılından buyana başarıyla sürdürüldüğünü belirtti.

YAZININ DEVAMINI OKU »

Angus Çiftliği Projesi

Avustralya`dan ithal ettiği Angus gebe düvelerle hayvancılık sektörüne giren Konya Şeker, 100 milyon dolarlık yatırımla 50 bin büyükbaş hayvan kapasiteli Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi`ni 5 yıl içerisinde hayata geçirmeyi planlıyor.

YAZININ DEVAMINI OKU »

TÜRKİYEDE KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Hayvansal kaynaklı protein tüketiminin arttırılması ucuz üretim ile mümkündür. Kanatlı etleri ise bu bakımdan ucuza mal edilebilen hayvansal bir protein kaynağıdır. Su kaynakları bakımından kendine yeterli olan ülkemiz, kaz yetiştiriciliğine son derece elverişlidir. Ülkemizde yapılan kaz yetiştiriciliği de genellikle Kars, Erzurum, Ağrı ve Van gibi doğu vilayetlerimizde yapılmaktadır. Yapılan kaz yetiştiriciliği tamamen köy koşullarında olup sadece ailenin kendi et ihtiyacının bir kısmını karşılamaya yönelik olmaktadır. Bu yüzden kaz eti satarak bundan para kazanan üreticiye rastlamak pek mümkün değildir. Farklı bir yetiştiricilik kolu olarak kaz yetiştiriciliği ülkemizde çok fazla bilinmemekle birlikte Dünya da pek çok ülkede önemli bir yer tutmaktadır. YAZININ DEVAMINI OKU »

Anadolu Yerli Sığırlarının Klonlanması projesi

İstanbul ve Uludağ üniversiteleri iş birliğinde yürütülen Anadolu Yerli Sığırlarının Klonlanması projesi kapsamında, Anadolu yerli sığırlarından biri olan Boz ırkın dişisinin klonlanması sonucu 9 ve 12 Martta dünyaya gelen Nilüfer ve Kiraz adlı buzağılar basına tanıtıldı.

 

TÜBİTAK, İstanbul ve Uludağ üniversiteleri iş birliğinde yürütülen Anadolu Yerli Sığırlarının Klonlanması projesi kapsamında, Anadolu yerli sığırlarından biri olan Boz ırkın dişisinin klonlanması sonucu 9 ve 12 Martta dünyaya gelen Nilüfer ve Kiraz adlı buzağılar basına tanıtıldı. YAZININ DEVAMINI OKU »

Arama
Sponsorlu Bağlantılar
Son Güncelleme Zamanı: 31 07 2015