Süt Ve Besi Çiftliği Kurmada Kolaylık

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) süt ve besi çiftlikleri için verilecek hibe destekleri için kırsal alanda olma şartını kaldırdı. YAZININ DEVAMINI OKU »

Besici Terdirğin Besi Çiftlikleri Zor Durumda

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, canlı hayvan ithalatında gümrük vergisini yüzde 15’ten yüzde 30’a yükseltti. Üretici yine de tedirgin. YAZININ DEVAMINI OKU »

Çiftçiler Yarışıyor Harman Yeri Besi Çiftliği

1 Temmuz 2012 Pazar günü Dünyanın ortası Akşehir Altuntaş Kasabasından TRT ANADOLU Ekranlarında yayınlanan ÇİFTÇİLER YARIŞIYOR HARMAN YERİ adlı programın ana sponsoru DENİZBANK ve ana ürün sponsoru NEWHOLLAND Türk Traktörü ile birlikte web sitemiz www.besiciftligi.com’da ( besi çiftliği ) yer almıştır.
YAZININ DEVAMINI OKU »

Besiciye Destek Ödemeleri Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan arı Yetiştiricileri birliği üyelerine ödenen Arılı Kovan Desteklemesi için başvuruları başladı. YAZININ DEVAMINI OKU »

Hükümetin Hayvancılık İçin Aldığı 4 Önemli Karar

Hükümetin Hayvancılık İçin Aldığı 4 Önemli Karar:

1- Besicilere vergi desteği:Yerli besicileri iflas noktasına getiren ithal etin vergisi artırıldı. Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile karkas et ithalatında gümrük vergisi yüzde 45’ten yüzde 60’a çıkarıldı.

2- Et Balık’tan fiyat desteği: Et ve Balık Kurumu besiciden aldığı karkas etin fiyatını 50 kuruş artırarak 12.5 liradan 13 liraya çıkardı. EBK, ayrıca sözleşmeli besicilik projesi başlatıyor.

3- Süt primi artıyor: Hükümet daha önce litre başına 6 kuruş olarak açıkladığı çiğ süt destekleme primini 10 kuruşa çıkarıyor.

4- Destekler seçimden önce ödeniyor: Tarım Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 13 mayıs itibariyle hayvancılık yapan üreticilere 315 milyon lira destek ödemesi yapılıyor. YAZININ DEVAMINI OKU »

Hayvancılık Desteklemeleri 2012 Yılı

2012 Yılı Tarımsal Desteklemeler ,hayvancılık,arıcılık,yem bitkileri, su ürünleri,tarım,besi destekleri aşagıdaki ektedir. YAZININ DEVAMINI OKU »

BELÇİKA MAVİSİ IRKI

Belçika mavisi ” çift lender gen ” ( çift kas geni ) özelliğinden dolayı kuvvetli ve olağanüstü kas yapısına sahiptir. Buda onun mükemmel bir et makinasına dönüşmesine sebep olur. Bu çift kas geninin bir diğer özelliğide etin yağlanmasını ve atık yağın azalmasını sağlamasıdır. YAZININ DEVAMINI OKU »

Çözüm İthal Hayvanda Değil Çözüm Üretimde !

Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Özkan Taşpınar, hayvancılıkta ithalatın çıkar yol olmadığını, bugünkü ithalat politikasının devam etmesi durumunda ülkede hayvancılık diye bir sektörün kalmayacağını, acilen uzun vadeli hayvancılık politikaları oluşturulması gerektiğini bildirdi.

Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Özkan Taşpınar, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık bir yıl önce başlayan hayvan ve et ithalatının hayvancılık sektörünü orta ve uzun vadede geliştiremediğini, tüketicinin kaliteli ve sağlıklı ürüne erişmesini sağlayamadığını belirtti. YAZININ DEVAMINI OKU »

Süt Verimini Attırma Süt İneği Besleme

İneğin her safhası için değişik inek besleme periyodu olmalıdır. Süt İneği Yetiştiriciliği özen ve titizlikle yapılması gereken bir meslektir.Süt ineği yaşamını devam ettirmek ve buzağısını beslemek için doğum yaptıktan sonra ilk 50 – 60 günlük dönemde hızlı bir süt verimi çıkışı yapmaktadır. Bu dönem ineğin beslenmesine dikkat edilmelidir. YAZININ DEVAMINI OKU »

Besi Sığırı İthalatında Ahır Kapasitesi Düşürüldü

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Kasaplık ve Besilik Sığır Cinsi Hayvanların İthalatında Kontrol Belgesi Alınabilmesi İçin, En Az 50 Baş Besi Sığırı Kapasiteli Olması Yeterli Olacak.

YAZININ DEVAMINI OKU »

Arama
Sponsorlu Bağlantılar
Son Güncelleme Zamanı: 31 07 2015